Перевірка автомобіля по VIN коду
Чому CarFinder при подборі автомобіля намагається в першу чергу уточнити VIN код у продавців?
Яку інформацію можна отримати, і що таке - цей ВІН код?
Ідентифікаційний код (VIN) автомобіля - аналог відбитків пальців у людини. Абсолютно будь-які, на вигляд однакові екземпляри однієї і тієї ж марки і моделі авто, які не мають абсолютно ніяких відмінностей - всі вони мають свою індивідуальну історію і лише їм властиві нюанси. Набір цих відмінностей закодований в особистому шифрі авто - так званому VIN-коді. Це той же ІПН, тільки для автомобілів.
Перевіряти по вин-коду варто з кількох причин:
- Чи все в порядку з юридичного боку? Чи немає арештів, обмежень, ДТП і інших неприємностей?
- Пригнан? А що було з ним до приїзду в Україну? В якому стані куплений? З яким пробігом?
- Комплектація. Рік випуску. Країна призначення.
Новина! Послуга "Розшифровка VIN коду" тепер доступна для всіх бажаючих! Читайте нижче!
Всі, хто хоч раз стикався з покупкою вживаного авто в Україні, знайомі фрази з оголошень - "Куплена в 2013м році!"
Про що це говорить? Автомобіль в кращому випадку - 2012 року в техпаспорт. Таким чином автомобіль "омолоджують" на один рік в очах не досвідчених покупців. Нерідко реальний рік випуску "спливає" вже на оформленні машини.
За допомогою VIN коду ми дивимося точну дату випуску автомобіля, докладну комплектацію, колір, тип двигуна і КПП. Якщо автомобіль пригнаний - можемо дізнатися для якої країни призначався, продавався дилером в Європі, або ж автомобіль привезли з аукціону. В якому стані куплений? Як дізнатися? Читайте нижче.
Як перевіряти? У грудні 2018 року відбулася презентація електронного кабінету водія.
Після реєстрації, можна отримати інформацію про свій автомобіль, наявності штрафів, обмежень. Станом на січень 2019 року сайт працює в тестовому режимі, іноді бувають збої.
Якщо ви плануєте купити старий автомобіль і шукаєте, як перевірити по VIN коду - тепер це доступно для всіх!
Рекомендуємо не нехтувати такій перевірці. У базі МВС України доступна інформація починаючи з 2013 року, і в звіті міститиметься інформація:
- тип транспортного засобу;
- рік випуску;
- кількість власників;
- інформація про можливі ДТП;
- інформація про можливі обмеження.
Для реєстрації, переходьте за посиланням - E-Driver
Як зареєструватися в особистому кабінеті водія? Bank ID, Mobile ID, що це? Про це в кінці статті.
Щодня в Україні продається все більше б / у автомобілів з Америки. Майбутні власники можуть перевірити автомобілі з цих країн, так як їх історію завжди легко перевірити по системам AutoCheck і CarFax, які централізовано зберігають докладні дані про всі автомобілі. Для отримання всієї історії машини, необхідно володіти тільки її VIN-ом. Бази несуть інформацію про всі аварії, пригоди, власників та інше. Чи плануєте придбання машини з Америки? Почніть з VIN коду. Навіть не купуючи вищевказані звіти, можна дізнатися в якому стані був проданий автомобіль в Штатах. Про це буде в окремій статті - не пропустіть! Чтиво від CarFinder ось тут.
Для перевірки автомобілів ми створили діагностичний центр в Києві - CHECK-POINT: експертний огляд, вимір лакофарбового покриття, перевірка по базах даних і висновок CarFinder. Знаємо, як купити гідний автомобіль!
Що таке код ідентифікації VIN (Vehicle Identification Number)?
Невеликий лікнеп від експертів CarFinder нижче:
Ідентифікаційний номер ТЗ являє собою набір цифр і букв, привласнених з метою ідентифікації даного екземпляра. Це строго обов'язкова умова маркування, яке є індивідуальним для будь-якого автомобіля вже протягом тридцяти років. Цей шифр містить в собі 17 знаків. Засоби пересування, випущені до 1981 р, є винятком з цього правила.
VIN носить такі умовні позначення: WMI, VIS, VDS
Перша трійка знаків VIN-коду позначає всесвітній ідентифікаційний шифр виробника (WMI - World Manufacturer Identifier), що дає можливість ідентифікації конкретного виробника засобу пересування і включає 3 літери, або букви з цифрами. Згідно ISO 3780 букви з цифрами першого і другого знаків WMI, привласнює державі і відстежує за ним всесвітнє агентство, так зване "Товариство авто-інженерів" (SAE), яке діє під прямим управлінням ISO (Міжнародна організація стандартизації).
Це все складно і без цієї інформації можна жити.
Але все ж, про що говорить VIN?
На першій позиції - шифр географічної області (цифра або буква, яка кодує певну гео-зону). Наприклад:
A - H - країни Африки;
J - R - країни Азії;
S - Z - країни Європи;
1 - 5 - країни Північної Америки;
6, 7 - країни Океанії;
0, 8, 9 - країни Південної Америки.
На другій позиції - шифр держави - це буква або цифра, що позначає держава, розташована в даній географічній області. Якщо необхідно, то для кодування держави можуть застосовуватися кілька знаків. Суто поєднання першого знака з другим забезпечить точне визначення країни. приклад:
10 - 19 - Сполучені штати Америки;
2A - 2W - Канада;
Зa - ЗW - Мексика;
W0 - W9 - Німеччина.
На третій позиції - шифр виробника - теж літера або цифра, обрана для конкретного виробника національними органами. Поєднання перших трьох знаків дає точну ідентифікацію виробника авто - міжнародний код ідентифікації виробника (WMI). Дев'ятка на третій позиції застосовується національними органами в разі, коли треба позначити виробника, що випускає в світло менше п'ятисот машин на рік.
Друга група знаків VIN носить описовий характер (VDS - Vehicle Description Section), включає шість символів. Осередки з 4 по 6 у другій частині несуть корисну інформативність лише для машин, вироблених в Америці. Всі інші авто мають замість цифр «ZZZ». Широко побутує думка, що «ZZZ» означає повне оцинкування кузова, проте, в реальності це просто заповнення порожніх позицій, так як параметри, які кодуються в VIN-кодах американських автомобілів, не відображаються в шифри авто інших країн-виробників. Символи I, O, Q в VIN-номерах не застосовуються, з огляду на те, що їх легко видозмінити - наприклад, «I» на «1», або «O» на «Q».
Третя складова коду ідентифікації несе вказівну інформацію (VIS - Vehicle IndicatorSection), вона включає вісім знаків (цифри і букви), з них крайні чотири - завжди є цифрами. Символ на першому місці VIS шифрує рік випуску машини, а наступні знаки показують її номер по порядку, присвоєний на заводі-виробнику.
За виробником іноді може бути закріплений не один WMI, але заборонено закріплювати за різними виробниками автомобілів однаковий номер мінімум протягом тридцяти років з моменту, коли він в перший раз використовувався попереднім "власником".
Маркування засобів пересування і їх складових компонентів може бути основною і допоміжною. Основна - обов'язкова і зафіксована виробниками. Якщо процес виготовлення ТЗ відбувається поетапно за участю декількох підприємств, то допускається основне маркування тільки виробником фінішного продукту. Допоміжне маркування рекомендується і виконується як виробниками авто, так і суміжними підприємствами.
З огляду на те, що VIN-шифр індивідуальний для будь-якого ТЗ, досить зручніше з його допомогою відстежувати історію авто. У Канаді і США дві самостійні організації AutoCheck і Carfax систематизують історію автомобілів, отриману по різних каналах, ідентифікуючи авто за допомогою VIN-коду. Іншими словами, купивши машину з Канади або США і, маючи тільки її VIN, можна знати про всі ДТП, продажі, сервіснеТО, пошкодження, пробіг та ще багато про що. Однак, це може бути застосовано тільки до машин від виробників цих двох країн.
Якщо ТЗ зроблено, наприклад, в Європі, то по VIN-у можна навести інформацію лише про його дату випуску, комплектації і іншим початковим параметрам. Параметри, занесені в код різняться у кожного виробника, однак, для будь-якої машини в даному шифрі знайдеться багато потрібної інформації.
Реєстрація в особистому кабінеті водія. Не все так просто.
Для реєстрації вам знадобиться визначитися з формою авторизації.
Ідентифікація по Mobile ID за допомогою мобільного оператора, якщо ви є контактним абонентом - швидко, зручно, але на стадїї розробки 🙂
Вам знадобиться авторизуватися через Bank ID. Звичайно, в першу чергу в списку будете шукати Приват Банк, аже на жаль - поки такої можливості немає. Ми в Carfinder реєструвалися за допомогою електронного ключа, і робили це в Приват24!
Відкриваєте веб-версія банкінгу, меню "Всі послуги-Бізнес-Електронний цифровий підпис-Завантажити сертифікат".
Після цього робите авторизацію в обобистому кабінеті водія за допомогою ідентифікації по електронному підпису "файловий носій", там вибираємо Приватні, обираємо шлях до місця де лежить файл сертифіката та вводимо пароль. Усе!
Де дивитися детальну комплектацію авто?
Знайти хороше джерело інформації по всіляким брендам нелегко. Рік випуску, країна призначення, потужність двигуна і опції. Цю інформацію ми вирішили винести в окрему статтю, переходите ось в цей розділ і знайте більше про сюжеті автомобілі вже сьогодні!
Я втомився шукати і перевіряти автомобілі самостійно. Кругом голова. Ви за адресою! Переходьте на головну сторінку - CarFinder. Експерти компанії вже в 16 містах!
Проінформований - значить озброєний!
Всім вдалих і безпечних покупок!