Середній пробіг авто в Україні. Де правда?

Аналізуємо середній пробіг автомобіля

До нас часто надходять запити, де просять підібрати авто з пробігом до 100 тисяч кілометрів. При цьому ніяк не враховуючи його вік, місто експлуатації, двигун і формат машини. Наш досвід говорить, що машина, яка пройде перевірку CarFinder в більшості випадків знаходиться в великих містах України.
Дуже рідко вдається знайти розумну машину в місті, де немає доріг, офіційного сервісу і населення 200 тисяч.

Підбір автомобілів - Carfinder

Середній пробіг в Україні вважається 20-25 тисяч в рік. Це не верхня планка, а саме середній пробіг. Дані беруться від аналізу відвідуваності дилерських станцій технічного обслуговування, а также простого розрахунку на підставі особистого досвіду, чим ми зараз і займемося.

Припустимо, живете ви в Києві, в Комфорт Тауні. (Вул. Регенераторна, 4) і кожен день борозните міст Патона, в сторону офісу, який, припустимо, знаходиться біля Цирку. Google maps нам говорить про маршрут в 15 кілометрів, що цілком прийнятно для більшості з нас. Щасливчикам з Троєщини, які працюють на Шулявці, пощастило менше - 20 кілометрів в один бік. Про хлопців з Ірпеня, Броварів і «геть того вашого знайомого, у кого класний таунхаус по одеській» ми просто мовчимо.

По дорозі хтось завезе дитину в садок, хтось дружину підвезе на роботу або заїде в спортзал. Днем зустріч, по дорозі додому - заїдемо в Сільпо. Виходячи з цього, зовсім орієнтовного розрахунку, можемо говорити про щоденний пробіг в 70 кілометрів на день. 22 робочих дні нам дасть 1540 кілометрів на місяць.

Вихідні. Тут сильно від способу життя залежить, хтось більше проводить час вдома, в колі сім'ї, а хтось поїде на дачу або на риболовлю. Пробіг за вихідні може становити як і 100 кілометрів, так і 250. Ми для розрахунків зупинимося на 150. За місяць, додамо до наших 1540 км ще 600 (4 рази по 150 км) і отримаємо 2140 кілометрів на місяць. Відзначимо, що в цих розрахунках немає поїздок взимку в Буковель, а влітку в Одесу на вихідні. Немає поїздок до бабусі в село, не враховано форс-мажори, коли ми не вилазимо з-за керма по якихось обставинах. Подорожі в Європу на машині, яке ви так чекали і нарешті збулося - тут теж немає. Всім цим спробуємо знехтувати, згадуючи, що іноді ми їдемо у відпустку або відрядження без особистого автомобіля.

Разом 2140 км множимо на 12, і отримуємо 25680 кілометрів на рік.

перевірка пробігу авто

Outlander 2007 року з заявленим пробігом 135 тис.

Про що ми писали, коли говорили про формат автомобіля. Чи буде однаковий середній пробіг у вашого дизельного Passat і дружини Peugeot 107? Проїдете ви на своїй довгоочікуваної BMW M3 75 тисяч за 3 роки? Напевно у вас є дизельний кросовер на кожен день! Тому при підборі автомобіля варто враховувати і його роль - трудяга чи іграшка, економний двигун і так далі. Чим економніше авто, тим більше на ньому їздять. Менш практичний, сезонний автомобіль експлуатується менше.

А тепер страшні цифри. Середній пробіг, повторимося і зробимо акцент - середній (!) У Honda Civic 2008 року, який експлуатувався в Києві становить точно більш ніж 200 тисяч кілометрів! А якщо порахувати згідно наших розрахунків - 256 тисяч!

  • «Про що ви говорите, їх повно на Auto.ria з пробігом 120!»
  • Так, тільки підтвердити його немає можливості, ніяких накладних продавець не надає, а затерте кермо до дірок пояснюється «минулий власник сказав подряпав кільцем». Салон виглядає не безнадійно, можна брати, подумає покупець, зібравши на свій перший автомобіль.

аналіз пробігу автомобіля

Toyota Land Cruiser 200 з заявленим пробігом 105 тис.

У нас повно класних історій, викриттів і «хлопці, їдьте звідси, це не ваша машина», де раз по раз, ми доводимо наші висновки про пробіг автомобіля. З нашого досвіду, автомобілів старше 5 років зі скрученим пробігом в продажу більше половини.

Звичайно ж, скрізь є винятки. І явно в коментах знайдуться передплатники, хто нагадає про свій пробіг в 70 тисяч за 10 років. І ми знаходили такі автомобілі, про що завжди весело рапортуємо в наших звітах. Але винятки на те і виключення, і на них орієнтуватися не варто.

Будемо раді почути свої історії щодо пробігу в коментарях!
__
Підбір авто в Києві і Україні - це CarFinder!