Як вибрати свій перший автомобіль – поради автоекспертів

Вибір першого автомобіля - складне завдання. У покупця ще немає досвіду водіння і експлуатації, тому доводиться спиратися на досвід інших людей.

Як вибрати перший автомобіль

Отже, перший автомобіль - що вибрати? В першу чергу, варто відкинути ідею про покупку максимально дешевого автомобіля за принципом «щоб не шкода було». В такому випадку ви будете приречені витрачати час і гроші на частий ремонт автомобіля, без очікуваної радості і задоволення. Більш того, не виключено, що на ремонт піде стільки ж, а то й більше грошей, ніж витрачено на покупку. Повернути ці гроші при продажу буде неможливо, а значить при покупці наступного автомобіля у вас знову може не виявитися достатньої суми на хороший автомобіль.

Роздумуючи над тим, яку першу машину краще купити, зупиніть свій вибір на відносно свіжому автомобілі невисокого класу - це дозволить заощадити і на паливі, і на ремонті. Несучи мінімальні витрати на експлуатацію, буде легше назбирати потрібну суму на наступну машину, а втрати при перепродажі першої будуть мінімальними. Автомобілі високого класу нерідко обладнані системами і деталями, які не вигідні бо не цілком надійні, що посилюється з віком.

Перша машина - яку купити з точки зору коробки передач? Думка про те, що перша машина повинна бути з механічною коробкою передач, давно застаріло. Уміння їздити на "механіці" стає все менш актуальним, а навчитися цьому, маючи досвід водіння, зовсім нескладно. Експлуатувати автомобіль з «автоматом», особливо в великих містах, простіше і комфортніше.

Вибираючи автомобіль - як перший, так і наступні - варто уникати спокуси пошукати машину далеко від великих міст. Навіть побачивши привабливу ціну варто задуматися про якість доріг, палива і сервісу, які міг відчути на собі цей автомобіль. Краще зупинити свій вибір на автомобілі з великих міст, з прозорою історією і зрозумілим режимом експлуатації.

Як заощадити при купівлі вживаного автомобіля

Чимало інформації з цього приводу ми вже надали в статті «топ-5 питань до продавця автомобіля», але деякі тези варті окремої згадки.

  1. Чи ви є власником автомобіля? Зазвичай, кожен другий перекупник скаже про те, що є власником, так як купив цей автомобіль.
  2. На підставі чого ви розпоряджаєтеся автомобілем - довіреності або техпаспорта? Практично ніколи перекупники не ставлять автомобіль на облік на себе, тому що без сплати податків можна продати не більше одного автомобіля на рік. Отже, краще зупинити свій вибір на автомобілі, продавець якого вказан в техпаспорті - так ви не станете доплачувати перекупникові за послуги і отримаєте автомобіль з більш прозорою історією і мінімальною кількістю прихованих дефектів.
  3. Візьміть з собою толщиномер для лакофарбового покриття. Цей прилад вже досить поширений, напевно його можна знайти у кого-небудь з друзів або знайомих. Якщо ви виявите одну-дві деталі зі слідами фарбування, це не проблема, особливо якщо ремонт виконаний якісно. Якщо ж пошкоджених деталей багато, шар фарби і шпаклівки значно більше початкового, а пошкодження торкнулися складні і відповідальні деталі автомобіля, наприклад дах або центральні стійки - краще відмовитися від такої покупки. По-перше, такий складний ремонт рідко виконується з високою якістю, що може зажадати від вас незапланованих вкладень, а по-друге - продати такий автомобіль за прийнятні гроші буде дуже складно, особливо враховуючи, що сліди кузовного ремонту стають все більш помітними з часом. Не забувайте також про власну безпеку - в разі серйозної аварії такий автомобіль не зможе захистити вас так, як було заплановано при його розробці.

Не маючи досвіду в покупці і водінні відповідь на питання - який автомобіль бу краще купити - найнадійніше довірити фахівцям компанії CarFinder. Вони допоможуть зробити правильний вибір і уникнути дорогих і складних проблем в майбутньому.